Communiqué de presse

Intel Monsters Reloaded 2023 PUBG Turnuvası Şampiyonu PCIFIC ESPORTS

14.12.2023 - Monster Notebook ve Intel iş birliğiyle 4. kez düzenlenen Intel Monsters Reloaded 2023 espor turnuvasında PUBG: BATTLEGROUNDS şampiyonu PCIFIC ESPORTS oldu. PCIFIC ESPORTS, 75.000 TL ödül havuzundan en büyük pay olan 30.000 TL’nin de sahibi oldu.

8-9-10 Aralık’ta 3 gün boyunca toplam 15 maç oynanan, heyecanın hiç bitmediği Büyük Final aşamasında PCIFIC ESPORTS, 155 puan alıp, kendisine en yakın takıma 32 puan fark açarak Büyük Finale noktayı koydu. Turnuvanın ikincisi olan DIGITAL ATHLETICS 123 puan toplarken, üçüncü DALGAMOTORU ise 108 puan elde etti. Intel Monsters Reloaded 2023 PUBG Turnuvasının 75.000₺’lik ödül havuzu ise ilk 8 takıma şu şekilde dağıldı:

  1. PCIFIC ESPORTS – 30.000₺
  2. DIGITAL ATHLETICS – 15.000₺
  3. DALGAMOTORU – 10.000₺
  4. GREEN DRAGON – 5.000₺
  5. NESA ESPORTS – 5.000₺
  6. SARVEM ESPORTS – 4.000₺
  7. BULLET RAIN – 3.000₺
  8. STARDUST – 3.000₺

Intel Monsters Reloaded 2023 PUBG Turnuvasında RONDO Heyecanı
PUBG: BATTLEGROUNDS’a yeni gelen RONDO haritası PUBG’nın 10. Savaş alanı olmakla beraber İHTİŞAM ŞEHRİ olarak da adlandırılıyor. Intel Monsters Reloaded 2023 kapsamında, oyuncular ihtişamlı şehir RONDO’yu ilk defa rekabetçi bir ortamda deneyimlediler. RONDO haritasında gerçekleştirilen şov maçının galibi ise Intel Monsters Reloaded 2023 PUBG Turnuvası 3.’sü DALGAMOTORU oldu.

4 hafta boyunca süren Intel Monsters Reloaded 2023 PUBG Turnuvası, Buğrahan "Wreckage" Şevke, Oğuzhan "Canalem" Can, Timur "Timurlengx" Günay, Utku "Utimikk" Taşyürek, Arda "Tropik" Bayram, Özgür "Root" Alagül’ün sunumlarıyla izleyicilere heyecan dolu dakikalar yaşattı.

Monster Notebook Pazarlama Direktörü Birol Sülük “Monster Notebook olarak espor ekosistemini bir araya getirdiğimiz Intel Monsters Reloaded 2023 finalini bir espor festivaline dönüştürüyoruz. Monster Notebook olarak espor’a yatırım yapmaya devam ediyoruz, Intel Monsters Reloaded sadece bir turnuva değil artık bir espor topluluğu olarak gücünü arttırmaya devam edecektir. Bu yıl 4. Kez bu turnuvayı düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Intel Monsters Reloaded turnuvalarına katılan oyunculara, maçları sıkı sıkıya takip eden espor severlere ve başta Intel olmak üzere bu turnuvanın gerçekleşmesini destekleyen tüm paydaşlarımıza Monster Notebook adına teşekkürlerimizi sunuyorum" dedi.

Intel Monsters Reloaded 2023 Büyük Finali Grand Pera’da! 
Intel Monsters Reloaded 2023 espor turnuvası PUBG: BATTLEGROUNDS ödül töreni ve  etkinlik kapsamındaki diğer müsabakaların oynanacağı, Türkiye, Almanya, Birleşik Krallık ve Körfez Bölgesi’nden gelen takımlarla, geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de 16 Aralık Cumartesi günü İstanbul Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleşecek.

KRAFTON Inc. Hakkında

Merkezi Güney Kore'de bulunan KRAFTON, Inc., kendisini eğlenceli ve özgün deneyimler sunarak merak uyandıran oyunları keşfetmeye ve yayınlamaya adamıştır. 2007 yılında kurulan KRAFTON, PUBG STUDIOS, Striking Distance Studios, Unknown Worlds, VECTOR NORTH, Neon Giant, KRAFTON Montréal Studio, Bluehole Studio, RisingWings, 5minlab, Dreamotion, ReLU Games ve Flyway Games gibi dünyaca ünlü geliştiricilere ev sahipliği yapmaktadır. Her stüdyo, sürekli yeni zorlukların üstesinden gelmeye ve yenilikçi teknolojilerden yararlanmaya çalışır. Hedefleri, KRAFTON'un platformlarını ve hizmetlerini genişleterek daha fazla oyunsevere ulaşmaktır.

KRAFTON, PUBG: BATTLEGROUNDS, The Callisto Protocol, NEW STATE MOBILE, Moonbreaker, Defense Derby ve TERA başta olmak üzere önde gelen eğlence mülklerinden sorumludur. Dokuz ülkeye yayılmış 3.000 kişilik bir ekiple KRAFTON, birinci sınıf yeteneklerden oluşan ve iş alanlarını oyunların ötesinde multimedya eğlencesine ve derin öğrenmeye doğru genişletmeyi hedefleyen teknoloji odaklı bir şirkettir. Daha fazla bilgi için www.krafton.com adresini ziyaret edebilirsiniz.